Jakie akcesoria dobrać do aparatu?

Aby wywołać zdjęcia przez Internet, nie musimy posiadać specjalnego urządzenia czy zaawansowanej drukarki. W tym przypadku wystarczy podłączenie do sieci, ewentualnie program do wysyłania fotografii, który często udostępnia dany punkt fotograficzny. Sytuacja wygląda jednak inaczej, gdy nasze umiejętności rozwijają się i w pewnym momencie stwierdzamy, że potrzebujemy zwiększyć ilość naszego sprzętu. Jakie akcesoria będą najbardziej przydatne?

5692369451_06e35a9acf_bJeśli posiadamy już aparat wraz z potrzebnymi nam obiektywami, zaczynamy zastanawiać się nad tym, co kupić w następnej kolejności. Jednym z najważniejszych i najbardziej przydatnych dodatków będzie torba lub plecak fotograficzny. Takie akcesorium sprawiamy sobie zazwyczaj na samym początku przygody z fotografią. W końcu w czymś musimy przenosić nasz sprzęt, aby nie zniszczył się podczas transportu. Z czasem zweryfikujemy czy bardziej odpowiada nam torba, czy plecak. Jeśli zajmujemy się fotografią reportażową, lepszym rozwiązaniem będzie pierwsza opcja. Torba pozwala na szybki i wygodny dostęp do aparatu. Natomiast, jeśli dużo podróżujemy, warto zdecydować się na plecak, który umożliwia komfortowe przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce.

Kolejnym, przydatnym dodatkiem, który powinien znaleźć się w zasobie każdego fotografa, są filtry. W sprzedaży dostępne są różne modele oraz rodzaje, w zależności od wielkości średnicy czy określonych funkcji. Najbardziej pożyteczne oraz zalecane są filtry UV, które eliminują szkodliwe działanie promieni słonecznych, a także stanowią warstwę ochronną obiektywu. Dzięki dodatkowej osłonie zabezpieczymy nasz sprzęt i uchronimy soczewkę w przypadku uszkodzenia obiektywu. Jeśli poszukujemy innych funkcji, możemy zdecydować się na filtry polaryzacyjne, które mają zdolność polaryzacji światła. Nadają zdjęciom lepszy kontrast, barwy oraz eliminują odbłyski. Ciekawą propozycją są filtry podczerwieni, które działają na zasadzie negatywu. Odwracają kolory, jasności zamieniają z ciemnymi obszarami, tworząc surrealistyczne obrazy.

Z pewnością warto zaopatrzyć się w wężyk spustowy, który umożliwi nam wykonywanie stabilnych zdjęć. Jest to coś w rodzaju przedłużonej migawki, co pozwala na zrobienie fotografii bez dotykania aparatu, ustawionego na przykład na statywie. Przyda się wtedy, gdy zajmujemy się fotografią przyrodniczą, gdzie czasami trzeba zachować ciszę i spokój, a zdjęcia wykonywać z ukrycia.

Pozdrawiamy, Inter-foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>