Jaki papier do minilabów?

Jest wiele czynników, które wpływają na końcowy efekt naszego zdjęcia. Wspomnieliśmy w poprzednich artykułach o dobrym sprzęcie, dobrym kadrowaniu, rozdzielczości, a teraz czas na finalne zadanie. Drukujemy. W tym momencie pojawia się pytanie, jakiego papieru użyć do tego celu. Jeśli zależy nam na barwnym papierze do minilabów, to do wyboru mamy trzy rodzaje. Wszystko zależy jaki rodzaj sprzętu mamy, a także jaka jest jakość naszych zdjęć, jest to szczególnie ważne, kiedy wywołujemy zdjęcie przez Internet. W takim przypadku należy się zaopatrzyć w dobry program do obróbki zdjęć.

fotografia-fotograf-aparat-stary-biznes-pracy_121-83750

Wracając do naszego głównego tematu, możemy wyróżnić papier uniwersalny, który jest idealnie dopasowany do minilabów zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Do wyboru mamy także papier, który pasuje do minilabów tylko i wyłącznie analogowych, a także nabywamy papier dostosowany do minilabów cyfrowych, szczególnie do naświetlania laserem.

Wchodząc bardziej w szczegóły, należy wspomnieć, że papier fotograficzny składa się z trzech podstawowych warstw, które są światłoczułe. Mamy na myśli warstwę zielonoczułą, niebieskoczułą oraz czerwonoczułą. W tym momencie wypada także powiedzieć nieco o barwnikach, które pojawiają się wymienionych warstwach, po etapie naświetlania, podczas wywoływania.

W pierwszej z wymienionych warstw tworzy się barwnik purpurowy, w czerwonoczułej barwnik niebieskozielony, natomiast w niebieskoczułej żółty, który występuje w najgłębiej położnej warstwie w papierze. Więcej na temat papieru wykorzystywanego w minilabach opowiemy w następnym artykule, w którym wskażemy różnicy między konkretnymi modelami. Już teraz zachęcamy do lektury.

Pozdrawiamy, Inter-Foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *