Idealny prezent dla fotografa

Od Bożego Narodzenia dzieli nas zaledwie kilka dni i to ostatni dzwonek na zrobienie przedświątecznych zakupów. Jeśli wśród swoich najbliższych macie pasjonatów fotografii i nie wiecie co im sprezentować z okazji nadchodzącej gwiazdki, mamy dla Was kilka propozycji.

christmas-xmas-christmas-tree-decorationKażdy miłośnik wykonywania zdjęć doskonale wie, jak przydatne są karty pamięci. W dobie fotografii cyfrowej, gdzie wszystkie zrobione kadry zapisują się jako pliki komputerowe, takie urządzenia są odpowiednikiem dawnych klisz światłoczułych. Z tą różnicą, że można na nich pomieścić nie kilkadziesiąt, a kilka tysięcy zdjęć, a po sformatowaniu wykorzystać do dalszych fotograficznych poczynań. Karty pamięci nie są drogim wydatkiem, a warto, aby każdy fotograf miał przynajmniej kilka sztuk w zapasie, w razie gdyby jedna przestała działać, zapełniła się lub nie mielibyśmy innego miejsca, gdzie moglibyśmy te pliki zgrać.

Gdy mamy już gotowe zdjęcia, chcemy umieścić je w albumie fotograficznym jako niepowtarzalną pamiątkę. Ważne chwile lub samodzielnie wykonane kadry będą pięknie się prezentować w formie tradycyjnych odbitek. Możemy taki album wykonać sami bądź wykupić w formie kuponu na pakiet na określoną liczbę zdjęć. Obdarowana osoba może sama wybrać i wywołać zdjęcia przez Internet, a następnie umieścić odbitki w podarowanym pod choinkę albumie. Z takiego prezentu ucieszy się każdy fotograf, niezależnie czy jest to amator, czy osoba profesjonalnie wykonująca ten zawód.

Jednak, aby fotografie były poprawnie wykonane, bez żadnego zbędnego poruszenia czy nieostrości, w niektórych sytuacjach niezbędna jest odpowiednia stabilizacja. Szczególnie przydatna będzie przy fotografowaniu przyrody, gdy nawet niewielka zmiana położenia aparatu spowoduje przesunięcie punktu ostrości. Co przyda się fotografowi w takiej sytuacji? Dobrym prezentem będzie trójnóg, czyli statyw wyposażony w trzy równo wyważone nogi. Pozwoli odpowiednio ustabilizować sprzęt fotograficzny i wykonać poprawnie wyostrzone zdjęcia. Statywy różnią się od siebie pod względem wysokości czy zastosowanego materiału. Najlepsze zbudowane są z włókna węglowego, które daje dużą wytrzymałość i jednocześnie zapewnia lekkość, przez co można go przenosić w każde, wybrane miejsce.

Wybranie prezentu dla fotografa nie jest z pozoru łatwym zadaniem. Wszystko zależne jest od posiadanego już sprzętu oraz zainteresowaniach danej osoby. Przedstawione przez nas przykłady są jedynie ogólnymi wytycznymi, które powinien posiadać miłośnik fotografowania. Jeśli jednak myślimy o czymś innym, warto wcześniej zaobserwować jaki podarunek najbardziej przypadłby do gustu obdarowywanej przez nas osobie.

Pozdrawiamy, Inter-foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *