Wyzwanie fotograficzne – projekt 365

Początek nowego roku to czas, gdy postanawiamy zrealizować swoje plany, wprowadzić w życie zmiany bądź podjąć się kolejnego wyzwania. Tym razem możemy spróbować swoich sił fotograficznych w ciekawym projekcie, który pozwoli nam poznać jeszcze lepiej fotografię oraz na nowo odkryć to, co nas w niej pociąga. Projekt 365 jest adresowany do wszystkich osób, które interesują się robieniem zdjęć ? bez znaczenia czy jesteś profesjonalistą, czy dopiero początkującym amatorem.


photographier-prendre-des-photosIdea tego wyzwania polega na publikowaniu codziennie po jednym zdjęciu przez Internet. Czas projektu wynosi wspomniane 365 dni, czyli równy rok. Fotografie muszą być wykonane przez nas i najlepiej, jeśli pokazują w dużym skrócie to, co spotkało nas danego dnia. Mogą to być zdjęcia ze spaceru z psem, chwile uchwycone podczas porannego joggingu, spotkania ze znajomymi czy w czasie ciekawego wydarzenia, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. W tej kwestii mamy wolną rękę ? każdy temat jest dobry, jeśli uznamy go za godny uwagi. Chociaż to znacznie ułatwia podjęci wyzwania, sam wybór odpowiedniego zdjęcia nie jest już wcale taki łatwy. Z racji, że możemy opublikować tylko jedno zdjęcie dziennie, musimy dokładnie zastanowić się nad tym, która fotografia zasługuje na miano najlepszej i godna jest pokazania światu. To, jak wiadomo, nie jest prostym zadaniem, jednak taki trening pozwala na poznanie kolejnych tajników fotografii. Dokładnie analizujemy każde wykonane przez nas zdjęcie i wyłapujemy błędy, aby nie powtarzać ich przy następnej sytuacji. Poznajemy swoje słabe i silne strony, odgadujemy własne zainteresowania i możemy na nowo odkryć otaczający nas świat.

Skąd wziął się pomysł na Projekt 365? Wszystko wyszło z inicjatywy Pawła Kadysza, właściciela niewielkiego studia projektowego. Mężczyzna przeprowadził się do nowego mieszkania i postanowić udokumentować start w nowym miejscu, dzień po dniu. Dokładnie 14 sierpnia 2013 roku wrzucił do sieci pierwsze zdjęcie i kontynuował wyzwanie dokładnie przez 365 dni, nie pomijając żadnego po drodze. Równy rok później, 14 sierpnia 2014 opublikował kolejną fotografię z całego cyklu. Przez ten czas nauczył się nowych rzeczy, poznał nieznane dotąd tajniki fotografii, na nowo zakochał się w tej dziedzinie sztuki. Postanowił nie kończyć przygody ze zdjęciami i w ten sposób powstała idea stworzenia specjalnej platformy, na której każdy zainteresowany będzie mógł przeprowadzić swoje wyzwanie z projektem 365. Nie trzeba było długo czekać na efekty ? wielu fotografów na całym świecie podłapało fotograficznego bakcyla i codziennie wrzuca do Internetu swoje zdjęcia.
Początek roku to idealny moment na podjęcie wyzwania i sprawdzenie swoich sił w taki kreatywny sposób. To trening nie tylko naszych umiejętności fotograficznych, ale także wytrwałości i własnej woli. Kto podoła takiemu zadaniu?

Pozdrawiamy, Inter-foto.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *