Wiosno, daj się sfotografować!

Zima, zima i… po zimie. Wreszcie można odetchnąć z ulgą i wyjść na wiosenny spacer. Najlepiej z aparatem pod pachą. Nie można przegapić takiej okazji. Bo przecież zaczynają kwitnąć kwiaty, drzewa, krzewy i… życie. Oczywiście zima w obiektywie potrafi być piękna, ale teraz mamy więcej możliwości, żeby pokazać swoją kreatywność. Wiosna to także czas zdjęć plenerowych, na których nie zabraknie jaskrawych kolorów. Aż chce się żyć i… robić zdjęcia! Obserwujemy porę roku, w której zmienia się najwięcej, zatem mamy idealną okazję, żeby uwiecznić to na zdjęciu.

Wyciągnij z szafy zakurzony filtr polaryzacyjny

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby używać go zimą, ale to właśnie latem możemy mieć z niego największy pożytek. Niebo wreszcie pozbyło się grubej warstwy chmur, więc teraz bardziej nam się przyda. Zwłaszcza, że wiosna to powrót zieleni, którą można pięknie uchwycić za pomocą wspomnianego filtra. Będzie zdecydowanie bardziej nasycona.

camera-photographer-yellow-photography

Nocne zdjęcia? To jest to!

Zdjęcia zimą bywają kłopotliwe. Nie dość, że jest zimno (sprzęt nam marznie), to jeszcze większość ludzi spędza ten czas w domu, nie wyściubiając nosa na mróz. Poza tym, wschód słońca przypada na czas, kiedy siadamy do porannej kawy. A idealny moment na zdjęcia jest jakoś w okolicach 15.00, więc wtedy większość ludzi jest w pracy. No zima nie jest pisana naszemu obiektywowi.

Wiosną to już zupełnie inna historia. Dzień jest dłuższy, więc mamy do dyspozycji naturalne oświetlenie przez wiele godzin. Niebo nie jest już kruczo czarne (raczej granatowe), więc miasto pięknie będzie się komponowało z poświatą latarni i reflektorami.

Makro wiosna

Dawno nie robiliście – z racji pogody – zdjęć makro? To czas sobie przypomnieć tę umiejętność. Natura lubi się fotografować. A późniejsze wywoływanie zdjęć przez Internet będzie czystą przyjemnością. Pod warunkiem, że będziemy zgrabnie kombinować z odwróconym i jasnym obiektywem. Wiosna to czas eksperymentów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *