Najbardziej awaryjne części

Każdy fotograf, niezależnie od stopnia zaawansowania, czy częstotliwości korzystania ze sprzętu, zmaga się pewnie czasem z problemem awaryjności swojego aparatu. Jego niektóre elementy stwarzają więcej problemów, inne – mniej. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy, nawet najmniejszy detal mieć znaczenie w procesie wywoływania zdjęcia przez internet czy w stacjonarnym punkcie.

lens-490806__180Najbardziej podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia bez wątpienia jest wyświetlacz LCD, który wymaga specjalnej opieki, żeby nie doszło do zarysowania czy innych poważniejszych uszkodzeń, co może skutkować nawet wymianą całego ekranu, co jest kosztownym zabiegiem. Podobnie jak zakup nowego obiektywu, który na liście najbardziej wrażliwych części aparatu plasuje się na wysokim miejscu. Zdarzają się przypadki, że obiektyw odmawia posłuszeństwa, przestaje się wysuwać, a może mieć na to wpływ zanieczyszczenie np. ziarnami piasku, które blokują skutecznie obiektyw. Jeśli posiadacie wymienne obiektywy czy lustrzanki, wtedy mogą występować problemy z pierścieniem przysłony. W wielu sytuacjach konieczna jest rozbiórka obiektywu, by bliżej przyjrzeć się problemowi, która czasem wymaga wymiany uszkodzonych części.

W życiu zdarzają się różne sytuacje, często niezależne od nas. Niestety czasem w chwili nieuwagi, braku koncentracji zdarzy nam się wylać napój na kosztowny sprzęt, którym do tej pory opiekowaliśmy się należycie. Po zalaniu, trzeba natychmiast wyciągnąć z aparatu baterie oraz kartę pamięci i dopiero później można rozpocząć suszenie. Dla bezpieczeństwa (zwłaszcza, jeśli sprzęt był bardzo kosztowny), polecamy udać się do serwisu, gdzie fachowcy oczyszczą układy elektroniczne naszego aparatu.

Kolejnym z elementów, który wymaga szczególnej dbałości – jest niewątpliwie matryca, której praca jest często utrudniana przez dostanie się kurzu do wnętrza. Na szczęście plamy możemy usunąć samodzielnie, a w ekstremalnych przypadkach zdecydować się na oddanie sprzętu do serwisu.

Często uszkodzenia są niezależne od nas, ale jednak musimy nauczyć się szybko z nimi radzić, aby problem nie pogłębiał się. Żeby mieć pewność, że sprzęt zostanie właściwie naprawiony, należy skorzystać z usług profesjonalistów.

Pozdrawiamy, Inter-Foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>