Pomysły na plener fotograficzny

Szukasz ciekawego miejsca na sesję zdjęciową? Nie masz pomysłu na motyw przewodni? Chcesz zorganizować bliskiej osobie niebanalny prezent i wywołać zdjęcia przez Internet? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas pleneru fotograficznego i jak znaleźć ciekawy pomysł na zdjęcia.

6914661740_642946ac86_hPiękna pogoda za oknem sprawia, że chętnie wychodzimy z aparatem na spacery i szukamy ciekawych miejsc, gdzie można zrobić kilka zdjęć. Często w tym celu zabieramy ze sobą drugą osobę, która zgodzi się pozować przed naszym obiektywem. Może to być nasz znajomy, członek rodziny lub modelka, mająca doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. W przypadku profesjonalnie pozującej osoby warto pamiętać, że musimy wykazać się odpowiednim stopniem znajomości naszego fachu i pomysłowością. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z fotografią i jeszcze nie czujemy się zbyt pewnie w tej dziedzinie, lepiej skorzystać z pomocy bliskiej osoby, która będzie cierpliwie znosiła nasze pierwsze próby i nie będzie wymagać zbyt wiele od takiej współpracy.

Skoro jesteśmy już przy początkowym stopniu wykonywania sesji zdjęciowych, chcielibyśmy podpowiedzieć Wam kilka rad, które mogą przydać się na samym początku fotograficznej przygody. Jeśli wybieramy się na naszą pierwszą sesję, pamiętajmy, żeby być cierpliwym i nie zrażać się początkowymi niepowodzeniami. Panuje niepisana zasada, że pierwsze kadry podczas sesji zdjęciowych są na tzw. ?rozruszanie? i zazwyczaj nie nadają się do publikacji. Dotyczy to każdego fotografa, nawet najbardziej doświadczonego. Dlatego, jeśli po wykonaniu kilku zdjęć stwierdzimy, że się nie nadajemy ? nic bardziej mylnego! Trening czyni mistrza, dlatego nie poddawajmy się i pstrykajmy dalej.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na plener fotograficzny? Nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszego gustu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na lekkich, kwiecistych zdjęciach, z motywem wiosennym, poszukajmy zielonej łąki lub lasu. Gdy zależy nam na nowoczesności i miejskim stylu nie trzeba długo kombinować ? ulice miast są idealnym miejscem do zdjęć. Pamiętajmy, że często najciekawsze lokalizacje na sesje możemy znaleźć w najbliższej okolicy. Lawendowe pole za miastem, urokliwa uliczka pełna kolorowych kamienic czy nawet przydomowy ogródek. Wszystko zależy od naszej wyobraźni!

Pozdrawiamy, Inter-foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *