Fotografia natychmiastowa – magia ekspresowego zatrzymania chwili

Aparaty analogowe już dawno wyszły z użycia, chociaż nadal jest wielu wielbicieli zdjęć pozyskiwanych z kliszy. Dla niektórych wywoływanie zdjęć przez Internet to nie to samo, co uzyskanie pięknej odbitki za pomocą specjalnych roztworów chemicznych. Z kolei inni nie wyobrażają sobie braku możliwości podglądu zdjęcia od razu po jego zrobieniu i ograniczonej ilości klatek na kliszy. Zalety fotografii zarówno analogowej, jak i cyfrowej połączył nowy rodzaj, czyli fotografia natychmiastowa.

Polaroid_poitiersChyba każdy z nas kojarzy aparaty typu polaroid, które służą do robienia zdjęć i wywoływania ich na specjalnie usztywnionych kartkach, najczęściej w kształcie kwadratu. To podstawowe urządzenie stosowane w fotografii natychmiastowej i nierozerwalnie z nią związane. Obecnie istnieje kilka rodzajów aparatów umożliwiających wykonywanie zdjęć i wydrukowanie ich w kilka sekund po naciśnięciu spustu migawki. Wystarczy zapas odpowiednich wkładów, na które przenoszona jest fotografia po jej zrobieniu, aby cieszyć się wywołanym zdjęciem.

We współczesnej fotografii zdjęcia błyskawiczne zyskują coraz większe zainteresowanie, a tym samym na rynku pojawiają się kolejne nowości z tym związane. Stare Polaroidy wróciły do łask w postaci nowych, odświeżonych wersji, posiadających liczne udogodnienia w porównaniu z ich poprzednikami. Nowoczesne korpusy wzbogacone zostały m.in. o możliwość cyfrowego podglądu zdjęcia, ulepszpną lampę błyskową czy różne programy tematyczne. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszy komfort użytkownikom podczas wykonywania zdjęć.

Fotografia natychmiastowa to świetny pomysł na szybkie utrwalanie ulotnych chwil. Aparaty błyskawiczne będą wspaniałych dodatkiem do niejednej imprezy. Możemy w kilka sekund zrobić pamiątkowe zdjęcie z bliską osobą, bez konieczności wybierania odpowiedniego ujęcia spośród wielu, które wykonaliśmy. Każdy wkład ze specjalnym papierem posiada ok. 10 miejsc na odbitki. Ich ograniczona ilość sprawia, że będziemy robić zdjęcia w bardziej przemyślany sposób. W tak prosty sposób można szybko nauczyć się kreatywnego wykonywania fotografii.

Aparat do zdjęć natychmiastowych będzie też idealnym pomysłem na prezent dla fotografa czy miłośnika zdjęć. Ucieszy się z niego także gadżetomaniak, lubiący nowinki techniczne.

Pozdrawiamy, Inter-foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *