Instagram – narzędzie dla fotografów?

Czasy, gdy fotografowanie wykonywane były tylko na aparatach analogowych odeszły dawno w zapomnienie. Obecnie wywołuje się zdjęcia przez internet, zrobione wcześniej za pomocą cyfrówek czy coraz bardziej zaawansowanych lustrzanek. Dużą popularnością cieszą się też portale internetowe, gdzie można pochwalić się swoimi dokonaniami fotograficznymi i poznać opinie innych na ich temat. Jednym z takich portali jest sławny Instagram.

instagram-1581266_1920Specjalna aplikacja na telefony święci triumfy już od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach przeżywa prawdziwe oblężenie fanów. Instagram towarzyszy nam niemalże codziennie, podczas zwykłych obowiązków czy też ważnych wydarzeń w naszym życiu. Uwiecznianie ciekawych momentów i udostępnianie ich na wirtualnej platformie, odpowiednio opisując zdjęcie, to niemalże standard we współczesnych social mediach. Chociaż Instagram w swojej pierwotnej misji miał ułatwić komunikacje z innymi za pomocą fotografii, niejako przyczynił się do jej rozwoju i powstania nowych kategorii. Jedną z nich są zdjęcia mobilne, zwane również fotografią telefoniczną.

Specyfika Instagrama polega na tym, że zdjęcia wykonywane są za pomocą telefonu i wysyłane poprzez aplikację do opublikowania na portalu. Przedtem można je urozmaicić poprzez nałożenie jednego z wielu filtrów, jakie proponuje nam program czy też przeprowadzając podstawową obróbkę. Możemy zmienić kontrast zdjęcia, poprawić kolorystykę, ostrość czy też dodać efekt rozmycia w wybranym miejscu. Następnie opisujemy fotografie za pomocą hasztagów, po których wyszukiwarki będą mogły ją znaleźć. Na podstawie polubieni przez innych użytkowników możemy ocenić czy zdjęcie jest dobre czy lepiej popracować jeszcze nad swoją techniką.

Chociaż aparaty w telefonach są coraz bardziej zaawansowane, jeszcze daleko im do jakości, jaką oferują profesjonalne lustrzanki. Jednak to nie przeszkadza w żaden sposób ambitnym i kreatywnym fotografom. Na Instagramie możemy z powodzeniem znaleźć twórców, których zdjęcia zachwycają kompozycją, barwami czy też tematem, jaki przedstawiają. W końcu jak wiadomo ? to nie sprzęt decyduje o naszych zdjęciach, ale umiejętności, jakie posiadamy.

Pozdrawiamy, Inter-foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *