Fotografia ślubna – tych błędów nie popełniaj

Wielokrotnie wspominaliśmy, że fotografia ślubna to ciężki kawałek chleba. Trzeba być przygotowanym na pracę w trudnych warunkach i umieć reagować w kryzysowych sytuacjach. Elastyczność i zimna krew to podstawa. Niestety nie wszyscy stosują się do podstawowych zasad i praca z nimi bywa męcząca. Nie mówiąc już o efekcie końcowym, czyli odbitkach cyfrowych, które otrzymujemy dopiero… pół roku po ślubie. Już zdążymy o nim zapomnieć.

Zatem, których błędów należy unikać, aby nowożeńcy byli zadowoleni z naszej pracy? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Brak koncepcji

Brak współpracy i problemy komunikacyjne są niedopuszczalne w tej branży. Para Młoda musi być na bieżąco informowana o wszystkim. Fotograf powinien dokładnie przemyśleć całą koncepcję, zanim się zdąży się umówić na konkretny termin. Nikt nie lubi być zaskakiwany w tak intensywnym okresie. Wszystko ma być jak w zegarku. Dzięki temu będziemy bardziej naturalni, przygotujemy sobie zestaw póz, przejrzymy okolice, być może wpadniemy na jakiś genialny pomysł i wyręczymy fotografa?

Wedding_Photography_in_Paris,_France

Brak wyczucia czasu

Nie zawsze fotograf ma zaplanowany każdy punkt uroczystości. Niekiedy niepotrzebnie czeka na zakończenie życzeń, zamiast pędzić na salę weselną, aby przygotować się na przyjęcie gości.

Niepotrzebny chaos

Podczas zaślubin czy wesele często dochodzi do zabawnych sytuacji i w zasięgu obiektywu można znaleźć mnóstwo wielu członków rodziny z kompaktowymi aparatami czy telefonami, którymi próbują uwiecznić tę ważną uroczystość. Dlatego jest to kwestia, którą należy poruszyć na przedślubnym spotkaniu. Dodatkowe mocno utrudniają pracę fotografowi, więc ten musi wykazać się asertywnością i stanowczością. Warto również przed samym ślubem spotkać się z księdzem, aby omówić wszelkie szczegóły i – na ewentualną prośbę – pokazać specjalne zaświadczenie z kurii.

Brak zdecydowania

Jeśli ślub odbywa się w urzędzie stanu cywilnego, wtedy fotograf ma dużo mniej czasu na dobre zdjęcia, powiem uroczystość jest dużo krótsza. Trwa tylko 10-15 minut. W takiej sytuacji należy wznieść się na wyżyny kreatywności i wykazać się sporym refleksem, aby uwiecznić najważniejsze chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>