Najważniejsze konkursy fotograficzne na świecie cz. II

W poprzednim artykule opisaliśmy cztery międzynarodowe konkursy fotograficzne, których renoma i wartość jest nie do przecenienia. Pisaliśmy o World Press Photo, Nikon Photo Contest, Wildlife Photographer of the Year oraz Renaissance Photography Prize. Każdy z nich miał inne wymagania wobec fotografów, miał inne kategorie konkursowe i charakter. Postanowiliśmy przedstawić trzy kolejne konkursy, o których zwycięstwie marzy każdy profesjonalista i każdy amator fotografii.

1

Sony World Photography, czyli dla każdego wybitnego

Sony World Photography to kolejny konkurs o wysokiej renomie, który organizuje firma produkująca elektronikę użytkową, w tym sprzęt fotograficzny. Ten niezwykły konkurs daje szansę nie tylko profesjonalistom, ale także studentom i młodzieży. W szranki stanąć mogą także amatorzy w każdym wieku. Konkurs cieszy się popularnością ze względu na niezwykle atrakcyjne nagrody. Wkrótce odbędzie się jego 11 odsłona, ostatnie zdjęcia z  kategorii Profesjonaliści nadsyłane będą 11 stycznia.

2

International Photography Awards, czyli dobra passa Polaków

To jeden z największych konkursów fotograficznych na świecie ? jest skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów, którzy konkurują ze sobą na polu kilkunastu kategorii. Atrakcyjne nagrody przyciągają artystów z całego świata ? w zeszłorocznej edycji docenionych zostało aż kilkunastu polskich fotografów, m.in. Karolina Wojtasik, Rafał Nebelski, Tymon Markowski, Michał Paź, Marzena Kolarz, Jarosława Respondek, Barłomiea Jurecki, Joanna Fangrat, Anna Tokarska, Szymon Brodziak, czy Szymon Brylski.

The Royal Photographic Society Annual Awards, czyli nie tylko fotografowie

3Ten konkurs jest dość specyficzny na tle innych międzynarodowych wydarzeń. O nagrody walczą nie tylko fotografowie, ale także osoby zasłużone dla rozwoju fotografii i jej promocji. Stowarzyszenie The Royal Photographic jest najstarszym takim na świecie. Zrzesza fotografów, naukowców, osoby zajmujące się promocją czy edukacją. Jedną z najważniejszych kategorii w organizowanym przez stowarzyszenie konkursie jest Progress Medal, wręczany jest osobie, której badania, wynalazek czy publikacja znacznie przyczyniły się do rozwoju fotografii. Inną nagrodą jest Centenary Medal przyznawany za wkład w sztukę fotografii. Ten uważany jest za najbardziej prestiżową nagrodę Stowarzyszenia.

Sezon fotograficznych konkursów trwa cały rok. Ciekawe o jakich polskich nazwiskach usłyszymy wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*