Modne zdjęcia na ten rok

Chociaż wkroczyliśmy już w trzeci miesiąc 2018 roku, warto zrobić krótkie podsumowanie trendów fotograficznych, które wiele powie nam o tym, jakie zdjęcia będą cieszyć się największą popularnością w tym roku. Wiedzę tę możemy wykorzystać nie tylko do prowadzenia własnych stron internetowych lub blogów, ale także do satysfakcjonującego sprzedawania swoich prac. Jesteście ciekawi?

4989095601_f279ace038_z

Przeszłość i przyszłość

Jedne trendy mogą wykluczać drugie, świat mody jest naprawdę obszerny i zaoferuje miejsce zarówno dla miłośników przeszłości, jak i przyszłości. W tym roku wyraźnie widzimy tę tendencję. Stylizowane retro fotografie z prześwietleniami, grubym ziarnem i ?zabrudzeniami?? Czemu nie ? takie ujęcia wprowadzają klimat pełen nostalgii i tęsknoty za epoką, która już minęła. Retro emocje są zdecydowanie na topie.

Z drugiej strony zdjęcia doskonale wypracowane, ostre, wykonane z przemyślaną techniką i obrobione w najlepszych programach. Wysoka jakość jest w cenie ? jeśli nie potrafisz jej uzyskać, powinieneś jak najszybciej nadrobić braki.

Powrót do natury? urody i fotografii!

Coraz bardziej zauważalnym trendem jest fotografia surowa, nieupiększona filtrami i innymi zabiegami edytorskimi. Co więcej, z dnia na dzień wśród fotografowanych modelek i modeli odnajdujemy wciąż więcej i więcej twarzy bez makijażu. Trend ten jest odpowiedzią na nierzeczywisty i niemożliwy do urzeczywistnienia obraz urody, który kreują sztuki wizualne.

4847833935_c373ded2d5_z

Wielu z Was z pewnością zauważyło także powrót do estetyki analogowej. Cyfrowa jakość, chociaż dla wielu wciąż stanowiąca szczytowy wynalazek fotografii, dla innych wieje nudą. Z roku na rok coraz więcej obserwujemy zdjęć analogowych. Aparaty do tego rodzaju fotografii kupowane są nie tylko przez seniorów, ale także młode osoby zafascynowane czasochłonnością i opłacalnym trudem wykonywania takich zdjęć. W końcu efekty mogą być naprawdę zaskakująco piękne!

34995766765_03846666f3_z

A czy Wy zaobserwowaliście jakieś inne, warte uwagi trendy w fotografii? Z niecierpliwością czekamy na Wasze komentarze! ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *