Jakim sprzętem uwiecznić ślubną ceremonię?

wedding-2538461_1920

Droga do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” jest bardzo długa. Młoda para chce, by był to jeden z najpiękniejszych dni w ich życiu. Dlatego trzeba wszystko odpowiednio zaplanować – wybrać termin, salę, suknię i garnitur, zamówić jedzenie, zaprosić gości i znaleźć odpowiedniego fotografa. To on będzie odpowiadał za jedną z ich najcenniejszych pamiątek z tego dnia – za zdjęcia. Sprawdź, w co musisz się zaopatrzyć, jeśli myślisz o zajęciu się fotografią ślubną.

Jaki wybrać aparat?

W dzień ślubu będziesz z parą młodą tak naprawdę od świtu do nocy. Musisz być przygotowany na różne warunki środowiska – począwszy od stopnia oświetlenia, przez rodzaj przestrzeni aż po koncepcje pary młodej. W takich okolicznościach podpartą dla Ciebie będzie Twój ekwipunek.

Na dobry sprzęt składa się kilka niezbędnych elementów – korpus, obiektyw, lampy błyskowe, wyzwalacze czy statywy. Odpowiedni i kompatybilny zestaw pomoże Ci robić fantastyczne zdjęcia, które staną się kartą przetargową podczas zawiązywania kolejnych umów.

W kościele najczęściej spotkasz się ze światłem zastanym. W wielu przypadkach nie będziesz mógł użyć flesza, dlatego zainwestuj w aparat z dużą czułością ISO. W kwestii matrycy wybierz raczej pełną klatkę. Przy nikłym świetle pomoże Ci sprawny autofokus, czyli automatyczne ustawienie ostrości.

bride-and-groom-952451_1920

Co do obiektywów, to najlepiej sprawdzają się jasne, które wpuszczają do matrycy więcej światła – 24 mm, 50 mm oraz 75 ze światłem f/1.4, chociaż taki zestaw może okazać się, zwłaszcza dla początkującego fotografa, za drogi. Warto pomyśleć wtedy o zamiennikach w podobnych parametrach.

Dobrze, żebyś zaopatrzył się w zewnętrzną lampę błyskową.  Będzie Ci potrzebna podczas fotografowania tańczących gości lub pary młodej, która będzie chciała wykonać pamiątkową fotografię z rodziną.

Co warto mieć ze sobą oprócz aparatu?

Oprócz oczywistych sprzętów – aparatu oraz statywów – weź ze sobą koniecznie pasek na szyję ? będzie zdecydowanie wygodniej. Docenisz to już po paru godzinach towarzyszenia parze młodej. Warto mieć ze sobą zapasową baterię oraz szybką kartę SD.

Dzięki temu stworzysz dla swoich klientów niezwykłą szansę na to, by przeglądając album ślubny, poczuli jak za sprawą zdjęć 10×15, przenoszą się pamięcią do jednego z najważniejszych dni w ich życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *