Tradycja czy nowoczesność?

Natłok obowiązków, mała ilość czasu, pośpiech, stres. To wszystko sprawia, że próbujemy ułatwiać sobie życie, korzystając z dobrodziejstw cywilizacyjnych, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. Siedząc przed ekranem możemy w dzisiejszych czasach załatwić praktycznie wszystko, również szybsze jest wywoływanie zdjęć przez internet. Minęło już czasy, kiedy szliśmy do zakładu fotograficznego z kliszą, na której można było pod światło zobaczyć miniatury zdjęć. Rozwój technologiczny sprawia, że oszczędzamy wiele czasu, ale i tak ciągle jest nam go mało. Zyskujemy po to, by go tracić. Błędne koło.

atp__paint_on_colour_photoshop_action_by_allthingsprecious-d5w0ch2A jakie są zalety wywoływania zdjęć przez Internet? Poza wspomnianym czasem, nie musimy wychodzić z domu, możemy to zrobić o każdej porze roku, uczymy się przy okazji obsługi programów graficznych, samemu korygując swój wygląd. Kiedyś byliśmy znani tylko na pracownika takiego zakładu. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni w wielu kwestiach. W Internecie znajdziemy mnóstwo stron, na których znajdziemy możliwość wywołania zdjęcia. Jeszcze dostarczą nam je pod same drzwi. Ale wygoda! Możemy do woli porównywać ceny, sprawdzać opinie internautów. Wiele stron oferuje bardzo atrakcyjne zniżki, jeśli zamawiamy zdjęcia w dużych ilościach.

Na wakacjach nie musimy się ograniczać. Możemy śmiało robić setki zdjęć, aby później z przyjemnością dokonać selekcji, wybrać najlepsze, choć często robimy już to natychmiast po zrobieniu zdjęcia, jeszcze na aparacie. Wiele firm fotograficznych ma swoje strony internetowe, na których można znaleźć specjalne programy, dzięki którym dokonamy delikatnej obróbki. Skadrujemy, powiększymy, wytniemy, dokleimy. Jeśli mamy z tym problemy, oczywiście fotograf chętnie nam pomoże.

Jeśli dokonamy selekcji, przesyłamy zdjęcia na serwer, a już następnego dnia możemy wkładać je do rodzinnego albumu i powracać wspomnieniami do wakacji życia. Zwłaszcza teraz, kiedy pogoda wyjątkowo sprzyja pewnie już planujemy urlop, żeby odetchnąć, pozwiedzać, zrelaksować się. Przywieziemy wiele ciekawych zdjęć. Nie trzeba jednak jechać na wakacje, żeby otrzymać arcydzieła fotograficzne. Wystarczy spakować aparat i jechać w plener. Każdy z nas pewnie zna piękne miejsca w okolice, których dawno nie odwiedzał.

Pozdrawiamy, Inter-foto.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *